Василюк О. Історія України 9 клас. Відповіді на завдання ДПА 2014 ОНЛАЙН

Василюк О. Історія України. 9 клас. Відповіді на завдання державної підсумкової атестації (письмово) / О. Василюк. — Тернопіль, 2014. — 32 с.
У посібнику подано орієнтовні відповіді на завдання державної підсумкової атестації за курс основної школи, вміщені у збірнику, рекомендованому МОН України. Для вчителів історії та учнів 9 класів.
Зразок сторінки
ВАРІАНТ 1
1. Назвам заштрихованих князівств Русі в другій половині XII ст. відповідають цифри в рядку: Б 1) Волинське, 2) Київське, 3) Чернігівське.
2. Указаній послідовності подій відповідає комбінація цифр: Б 2, 3, 1, 4 (2 Вихід друком першої української газети «Зоря Галицька»; 3 Видання в Петербурзі першого українського журналу «Основа»; 1 Створення Пів-денно-Західного відділу Російського географічного товариства; 4 Вихід друком першого тому «Історії України-Руси» М. Грушевського).
3. Появу нового жанру образотворчого мистецтва в І пол. XIX ст. засвідчує пам’ятка Б (пейзаж В. Штернберга «Садиба Г. С. Тарновського в Качанівці») (1837) (жанр пейзажного живопису).
4. Події, описані В історичному джерелі: «Ольгерд… пішов у похід в Дикі Поля проти татар. З ним»вирушили також чотири його племінники, сини новогрудського князя Коріата, княжичі: Олександр, Костянтин, Юрій та Федір. / коли вони, минувши Канів і Черкаси, дійшли до урочища Сині Води, то побачили в полі велику татарську орду з трьома царками на чолі, поділену на три загони… Татари не змогли довго витримати лобового натиску литви й почали відступати та втікати у розлогі степи. На побоїщі залишилися вбиті три їхні царки…» (З Хроніки Мацея Стрийковського), відбулися: А 1362 р.

5. За сприяння гетьмана Івана Мазепи було здійснено: Б Реставрацію Софійського та Успенського соборів у Києві.
6. За селянською реформою 1861 р. селяни: А 1, 4 (1 Звільнялися від кріпацтва; 4 Отримали земельний наділ за викуп).
7. Петра Могили стосуються твердження: Б 1, 5 (1 Перший митрополит після легалізації польським урядом православної ієрархії; 5 Засновник Лаврської школи, яку незабаром об’єднав з Братською школою)._
8. У наведеному уривку з історичного джерела: «Страшний був орді, бо був досвідченим у воєнних виправах і відважним кавалером. Татари цілком серйозно вважали його шайтаном і навіть своїх дітей, коли вони плакали і їх не могли заспокоїти, лякали. Він… постійно бився з татарами, проти яких мав природну й невблаганну ненависть. На обличчі він мав природний знак, ніби шмат пурпуру» Йдеться Про діяча часів Руїни — Івана Сірка.
9. З відомих вам наслідків для України Полтавської битви 1709 р. запишіть два:
1) ще більше обмеження української автономії;
2) Україною прокотилася хвиля царського терору.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наш сайт находят по фразам:

×